6 způsobů jak rozeznat padělané hodinky

Dnes je k dostání na trhu nepřeberné množství hodinek, všemožných značek, typů a velikostí. Na jednu stranu je to výhoda, protože si máme opravdu z čeho vybírat, na druhou stranu to dává prostor pro vypočítavé jedince, kteří se snaží vydělat na lidské neznalosti. Jak tzv. nenaletět padělanému zboží? Mnohdy vám můžou hodinky připadat naprosto stejné, téměř nerozeznatelné od originálu. Přesto existují základní znaky, podle kterých poznáte, že hodinky nejsou originální a tudíž neodpovídají vámi požadované kvalitě:

 

  1. Nabídka zní až příliš dobře na to, aby byla pravá. Představte si restauraci, kde Vám nabídnou tříchodové menu s kaviárem, hovězím steakem a pravým rakouským sachrem za 150 Kč, nezdá se Vám to podezřelé? Pravděpodobně kaviár jsou jikry z kapra, hovězí steak nikdy hovězí neviděl a pravý sachr je dort z krabice za 25 Kč. To samé bude platit, když Vám někdo nabídne například hodinky Michael Kors za 299 Kč. Když cena hodinek u jiných obchodů začíná na 3000 Kč, bude se s největší pravděpodobností jednat o padělek.
  2. Padělané hodinky budou mnohem lehčí, než originální. Pouzdra kvalitních hodinek jsou vyrobeny z ocelových slitin, tak aby byly pevné a v rámci možností i lehké a hlavně nerezové. Tahy jsou vyrobeny také z těchto slitin. Padělané hodinky budou tyto komponenty pravděpodobně vyrobeny z nějakého levnějšího hliníku či jiného levného kovu.
  3. Barva působí „laciným“ dojmem. Samozřejmě se po pár dnech/týdnech používání velmi lehce sedře nebo zbledne.
  4. Na zapínání, popřípadě na spodní straně pouzdra chybí vyryté logo značky a sériové číslo.
  5. Hodinky jsou dodány v krabičce, která neodpovídá zpracování hodinek. Výrobci si dávají velmi záležet na tom, aby obaly na kvalitní hodinky budily stejný dojem, jako samotné hodinky.
  6. Často se stává, že hodinky mají korunku, nebo tlačítka „na parádu“. Když s nimi otáčíte, nebo mačkáte, tak se nic neděje. U značkových hodinek není nic zbytečné a vše má svou funkci.

Hodinky jsou mnohdy investicí na celý život, proto jejich výběru věnujte dostatečný čas a hlavně POZOR na padělané zboží. Věřím, že nyní již podle základních znaků bude pro vás výběr o mnoho snazší.

Označeno , ,

1 thought on “6 způsobů jak rozeznat padělané hodinky

  1. KOUPIL SEM FESTINY NA BRASTY CZ MYSLITE ZE JSOU PRAVE PRO EVROPSKY TRH DIK MOC ruda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *